Haberler

 • Bülent Şık'a Kanser Raporunu Açıklamaktan Dava
  Bianet

  bianet yazarı Gıda Mühendisi Yrd. Doç. Dr. Bülent Şık hakkında , "Yasaklanan gizli bilgileri açıklama (TCK 258)”, “yasaklanan gizli bilgileri temin etme (TCK 334)” ve “göreve ilişkin sırrı açıklama (TCK 336)” suçlamalarıyla dava açıldı.

  Oku
 • Bilim insanı Bülent Şık'a skandal dava: Kanser raporunu halka açıklamaya 12 yıl hapis istemi
  T24

  Kocaeli, Ergene Çayı havzasında yer alan Kırklareli, Edirne, Tekirdağ ile Antalya’da yapılan, Sağlık Bakanlığı’nca sonuçları kamuoyuna açıklanmayan araştırmayı halka duyuran bilim insanı Bülent Şık hakkında 5 yıldan 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldığı ortaya çıktı.

  Oku
 • Bülent Şık'a kanser raporunu açıkladığı gerekçesiyle hapis istemi
  Evrensel

  Sağlık Bakanlığı'nın kamuoyundan gizlediği kanser raporunu yayınladığı gerekçesiyle Bülent Şık hakkında 12 yıla kadar hapis isteniyor.

  Oku
 • Zehir listesi’ni yazmıştı: Bülent Şık’a 12 yıl hapis istemi
  Gazete KARINCA

  Antalya, Ergene ve Dilovası’nda yapılan, Sağlık Bakanlığı’nca sonuçları kamuoyuna açıklanmayan araştırmayı halka duyuran bilim insanı Bülent Şık hakkında 5 yıldan 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

  Oku
 • Bülent Şık için 12 yıla kadar hapis istendi
  Gazete DUVAR

  Kocaeli, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ ve Antalya'da yapılan bir araştırmaya katılan ve sonuçlarını kamuoyu ile paylaşan bilim insanı Bülent Şık hakkında hazırlanan iddianame ile 5 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istendi.

  Oku
 • 'Türkiye'yi kanser hastası eden ürünleri' yazan akademisyen Şık'a soruşturma
  SPUTNIK

  Akdeniz Üniversitesi'ndeki görevinden ihraç edilen Yrd. Doç. Bülent Şık'a 'Türkiye'yi kanser eden ürünleri devlet gizledi, biz açıklıyoruz! İşte zehir listesi' başlıklı yazı dizisi nedeniyle soruşturma açıldı. Soruşturmanın gerekçesi de 'sırların açıklanması' oldu.

  Oku
 • Halk sağlığını düşünen akademisyen hapse girebilir
  OdaTV

  Bülent Şık hakkında Cumhuriyet Gazetesi'nde yayınlanan "Türkiye'yi kanser eden ürünleri devlet gizledi, biz açıklıyoruz! İşte zehir listesi" başlıklı yazı dizisi nedeniyle 5 yıldan 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı...

  Oku
 • Gıda mühendisi Şık’a çevre araştırması nedeniyle 12 yıla kadar hapis istemi
  DİKEN

  Sağlık Bakanlığı’nca sonuçları kamuoyuna açıklanmayan çevre kirliliği araştırmasını halka duyuran gıda mühendisi Bülent Şık hakkında beş yıldan 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldığı ortaya çıktı.

  Oku
 • Kanser araştırması sonuçlarını yazan Bülent Şık'a soruşturma
  CNN Türk

  Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen Yrd. Doç. Dr. Bülent Şık hakkında, 'Türkiye'yi kanser eden ürünleri devlet gizledi, biz açıklıyoruz. İşte zehir listesi' yazı dizisi nedeniyle soruşturma açıldı.

  Oku
 • Kanser raporu açıklayan akademisyen Bülent Şık'a dava
  NTV

  Kanser raporunu basınla paylaşan akademisyen Bülent Şık hakkında 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

  Oku